Praga - Bohemians Praha B   4 : 7 (2:2)  sobota  28.5.2011

Góly: Uher, Korger, De Gregorio, Surmaj

Ano, vidíte dobře. 4:7 - za tokové bohaté skóre by se nemuseli stydět ani hokejisté. Nastřílet Bohemce čtyři góly je úspěch, ale když my jsme jich sedm dostali...

Jak se to vyvíjelo: Začali jsme velmi dobře. Neúspěch a špatnou hru z Počernic jsme nechali za branami stadionu. V 6.minutě kopal Andy trestňák, který hostující gólman neudržel v rukavicích a dobíhající Jarda Uher dorazil do branky. Vedeme 1:0. Kluky v zeleném to ale bohužel nijak nezlomilo. Hned za minutu prošel jejich útok středem naší obrany jak nůž máslem a bylo srovnáno. Pak se hrál vyrovnaný a pěkný fotbal. Ve 29.minutě se ale z dobrých 30 metrů z trestňáku trefil hostující šuter prudkou střelou přesně pod břevno a náš gólman na to nestačil. Náš poslední útok prvního poločasu vedl po levé straně Andy De Gregorio, už takřka ztracený míč mezi třemi beky soupeře znovu vybojoval, nahrál zpátky na vápno odkud Patrik KOrger nádherně trefil! Do kabin jdeme za pěkného stavu 2:2.

Jenže druhý poločas začal pro nás hned špatně - z prvního útoku soupeře jsme dostali na 2:3. Po pár minutách zahrávali hosté rohový kop, ze kterého dostáváme na 2:4. Pak ale vzkřísil naší jiskřičku naděje ještě Andy, který zakroutil svůj rohový kop tak šikovně, že sončil v brance - 3:4. Za další 2 minuty přestřelka pokračovala, ale bohužel ne naším vyrovnáním, ale opět po nedůslednosti naší obrané fáze Bohemka zvýšila na 3:5 a po dalších šesti minutách na 3:6. Naši kluci ale i přesto neskládali zbraně a hráli obětavý fotbal. To, v čem jsme ztráceli na Bohemku fotbalovými dovednostmi, jsme museli pracně dohánět dřinou a snaživostí. Každý špatně zpracovaný míč nebo nepovedená přihrávka nás stály hodně sil. Když se pak povedl Dominikovi Surmajovi únik a vstřelit gól, nevypadalo to s námi už zase tak hrozně (výsledkově). Navíc po dalších pár minutách měl opět Dominik tutovou šanci, kdy unikl souopeřově obraně. Jenže zbytečně zbrkle vystřelil ještě před vápnem, namísto toho aby pokračoval do zakončení blíže k brance a šanci tak zahodil. Poslední slovo tak měli hosté, kteří 5 minut před koncem dali zápasu konečný výsledek 4:7.

I přesto si za dnešní zápas naši kluci zaslouží pochvalu. Opravdu ho vydřeli a to se cení.

Sestava: Fryš, Mathauser, Kubla, Bodnár, Mašek, Prokopovič, Korger, Podskalský, Čapek, Uher, De Gregorio, Pšeničný, Němec, Surmaj

Zapsal: Jan Mašek