Řepy - Praga   8  :  0  (1:0), sobota 23.10.2010

Komentář:

K takto vysoké prohře se mi komentář píše špatně, jak jinak. Velká prohra, ve druhém poločase bezmoc. Marně hledám příčiny. Byť byl soupeř v průměru o rok až dva starší, nedá se říct, že by Řepy byly rychlejší, že by nás převýšily technickou hrou. Prostě nás Řepy přetlačily a kromě toho, že nám to na umělce opravdu nejde, nedokázali jsme si za celý zápas zvyknout na extrémně malé, hlavně úzké, hřiště. Šířka hřiště je tam v podstatě dána šířkou vápna, od kterého je k autové čáře snad jen metr. Nedokázali jsme se proto dostat ke své hře po stranách hřiště.

K zápasu samotnému. Od začátku měly Řepy územní převahu, kterou se nám ale podařilo v průběhu prvního poločasu utlumit a dostávali jsme se také do šancí. Dlouho se hrálo bez branek. Až ve 30.minutě jsme z rychlého protiútoku dostali první gól. Vzápětí jsme měli dvě tutovky. Jednou náš útočník Andy lobem přehodil brankáře soupeře, ale bohužel i branku. Při dalším útoku se nám podařilo obranu soupeře přečíslit, Andy šel sám na brankáře, ale proti byl "domácí praporek" na lajně - prý ofsajd. Poločas skončil 1:0.

Začátek druhého poločasu nás ale zastihl nějak nepřipravené. Během několika minut byl stav 4:0 a celé úsilí a bojovnost z první půlky byla ta tam. Nechci klukům sahat do svědomí nebo šlapat na kuří oko, ale v tuto chvíli se projevila slabost a alibismus některých našich hráčů, kteří začali mít bolístky a žádali vystřídat, jakoby se zbytkem zápasu nechtěli mít nic společného. Pánové, jen Vy sami víte, jak to je. Sáhněte si do svědomí a já Vám k tomu říkám - HANBA. Styďte se. Když by se to mělo opakovat, tak bez ohledu na to, že jste doposud byli v základní sestavě, zůstanete na lavičce nebo nebudete do zápasu nominováni vůbec. O to větší dík patří těm, kteří i za nepříznivého stavu bojovali dál. Do konce zápasu jsme pak ostudně dostali od rozjetého soupeře další 4 góly a o zkaženou chuť k obědu bylo postaráno.