Zápasy 2011 / 2012

 

Dolní Měcholupy - Praga  1 : 4 (0:2),  sobota 3.9.2011

Góly:   De Gregorio 2x, Čapek, Korger

Komentář:

Do prvního mistráku této sezony jsme nastoupili proti “ročníkově slabším” klukům z Dolních Měcholup. Bohužel nedorazil delegovaný rozhodčí a utkání řídil laik z řad Měcholup.
Zápas začal naší převahou, kterou jsme zúročili ve 12. minutě gólem Andyho. Hráči Měcholup ale předváděli fotbalovost - snažili se hrát po zemi a docela snadno tak přecházeli postupným útokem na naší půlku. Tam ale vítězila i díky věkové převaze naše síla a rychlost a všechny snahy o vyrovnání jsme včas ubránili. Ve 24. minutě jsme založili po levé straně rychlý útok, po ose Kubla, Mašek, De Gregorio posledně jmenovaný zatáhl míč do vápna, kde úspěšně zakončil Honza Mašek. Potom utekl opět po levém křídle Andy, jeho střelu brankář vyrazil a dobíhající Petr Mathauser vsítil podle nás jasný gól. Rozhodčí laik byl ale proti a vymyslel si ofsajd. Jéje - to bylo řevu. Ale zůstali jsme relativně v klidu, protože převaha byla jasně na naší straně a mělo být jen otázkou času, kdy dáme další góly. Pan rozhodčí si ale začal dělat co chtěl a nervozita vzrůstala. Bohužel to vnímali i naši kluci a na jejich výkonu se to odrazilo. Korunu všemu dal pan rozhodčí na konci poločasu, kdy jsme šli kopat roh ale místo toho nás jeho píšťalka poslala do šatny. Schylovalo se k pěkné frašce.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním v klidu zápas dohrát, pan rozhodčí naštěstí také a tak už se hrál zase fotbal bez zbytečných emocí. Ve 49. minutě unikl po pravé straně Petr Mathauser, na dva pokusy vrátil od brankové čáry na vápno odkud se nemýlil Patrik Korger a zvýšil na 0:3. V 61. minutě se svými hezkými nahrávkami prosadili dolnoměcholupští kluci hladce až před naše vápno a snížili na 1:3. Skóre uzavřel Andy, který si zpracoval míč po centru Petra Mathausera a technickou střelou vsítil na konečných 1:4.
Z vítězství v prvním zápase máme velkou radost, víme ale, že náročnější zápasy nás teprve čekají.
H. MašekDolní Počernice - Praga  5 : 3 (3:0), čtvrtek 8.9.2011

Góly:   Vacek, Slavíček, Kollár

Komentář:

Do Dolních Počernic jsme přijeli s loňským syndromem, kdy jsme tam na jaře prohráli ostudně 6:0, po poločase 3:0. Ani náhodou jsme si tentokrát nepřipouštěli, že by se něco podobného mohlo zopakovat.
Začali jsme dobře, hned v prvních minutách s několika útoky, kterými jsme ohrozili branku soupeře. Jenže už v 7. minutě, po dlouhém soupeřově odkopu za naší obranu a špatné komunikaci mezi naším stoperem a brankářem jsme dostali první gól. Malinko jsme znervózněli a za dalších pět minut jsme po našem špatném rozehrání z obrany nabídli Počernicím zvýšení na 2:0. Dál se hrál vyrovnaný fotbal, našim akcím však scházela koncovka a trochu toho štěstí, když například Andy už překonal kličkou brankáře a střílel do prázdné branky, nastřelil však obětavě zabíhajícího obránce. Z jiné akce nastřelil Petr Mathauser břevno. A tak jsme podle hesla “nedáš - dostaneš” dostali ještě do poločasu třetí gól a do kabin se šlo se stejným výsledkem jako v našem minulém duelu.
O přestávce jsme se kluky snažili přesvědčit, že herně na to máme, jen nám nepadají góly, tak ať to ještě zkusí obrátit. Do druhého poločasu jsme vlítli výraznou převahou, vytvořili jsme si tlak a už po čtyřech minutách jsme snížili na 3:1, kdy střelu Adama Kollára brankář jen vyrazil a dobíhající Fíla Vacek skóroval. Začalo to vypadat na obrat, kluci jezdili nahoru dolu, jenže přišel nečekaný gól Počernic na 4:1. Z pravé strany hřiště, cca z 25 metrů, vyslal soupeřův útočník na naší bránu křižnou dělovku, na kterou neměl náš gólman šanci. Makali jsme ale dál, a po rohu Andyho snížil na 4:2 Jirka Slavíček. V době našeho největšího náporu ale vyslaly Počernice po ojedinělém útoku zleva nenápadnou střelu na naší branku a ta skončila u protilehlé tyče za zády našeho překvapeného gólmana - 5:2 !!! Do konce zápasu už se nám podařilo jen snížit na 5:3.
Přes konečný výsledek ale musíme jako trenéři říct, že hlavně druhý poločas hráli kluci pěkný fotbal a i přes nepříznivý vývoj skóre až do poslední minuty makali.

H. Mašek
Hostivař - Praga  9 : 2 (3:2), neděle 18.9.2011

Góly:   Kollár, Čapek

Komentář:

Hostivař byl pro nás co se týče výkonnosti byl neznámý soupeř - dlouho jsme s ním nehráli, naposledy snad někdy v přípravkách. Čekali jsme silného soupeře, pravidelného účastníka v I.třídě žákovských soutěží. Začátek zápasu tomu nasvědčoval. Hostivař měl převahu. Po dvaceti minutách vedl 2:0. Pak se ale po pravé straně uvolnil do křídla Adam Kollár a nádhernou točenou střelou obstřelil hostivařského brankáře - 1:2. Po dalších pěti minutách nám svitla naděje na důstojný výsledek, kdy po akci Andyho z levé strany dorážel na 2:2 Honza Čapek. Těsně před přestávkou však Hostivař zvýšila na 3:2.
Předsevzetí potrápit ještě trochu Hostivař, se kterým jsme šli do druhého poločasu, vzalo za své po pár minutách. Po několika chybách obrany i brankáře jsme po 12-ti minutách prohrávali už 6:2. Hru Hostivaře dirigoval hráč ve středu pole, který údajně střídavě startuje ve vyšší soutěži a i když na tento zápas přijel hned z jiného zápasu, byl k nezastavení. Z naší poloviny hřiště se stala střelnice a naše branka velký, lehce trefitelný terč. Z Hostivaře jsme odjeli s potupným výsledkem 9:2.

H. MašekPraga - Kolovraty  3 : 2 (2:0), čtvrtek 22.9.2011

Góly:   De Gregorio 3x

Komentář:

Úspěch, výborný výkon. Spokojenost.
Praga - Satalice  2 : 4 (0:3), sobota 24.9.2011

Góly:   De Gregorio, Kudrlička

Komentář:

Zápas se Satalicemi jsme začali odvážně. Hned v prvních minutách se utrhl Andy, překonal kličkou i brankáře a když už jsme všichni zvedali ruce, “chladnokrevně” dal mimo. Asi chtěl napodobit Torrese. Pak už ale hru ovládli sataličtí kluci. Své zakončení založili na střelách obloukem pod břevno, kde mají přecijenom žákovští gólmani stále ještě slabé místo. Do poločasu se jim to třikrát povedlo a protože nám nepřálo ani to nutné štěstíčko (za stavu 0:2 zastavilo Andyho v samostatném úniku přiznané upísknutí rozhodčího, poločas skončil 0:3.
Druhou půli jsme hráli lépe a taky s gólovým efektem. Po konečně hezké, rychlé rozehrávce po pravé straně unikl Andy a snížil na 1:3. Staličtí začali kazit a rázem jsme měli více ze hry my. Tři minuty před koncem zápasu se ukázkově dostal za satalického stopera Lukáš Kudrlička a nádhernou střelou z pravé strany vápna vymetl protější roh branky. Při našem konečném tlaku ale v poslední minutě vsítili naopak Satalice na konečných 2:4.
Ze hry ve druhém poločasu můžeme být spokojeni, škoda toho prvního.

H. Mašek


 

Praga - Zbraslav  3 : 3 (1:2), úterý 27.9.2011

Góly:   De Gregorio 3x

Komentář:

Hned od začátku zápasu bylo jasné, že to pro nás bude těžký zápas. Zbraslav byla rychlá, silná a my jsme si z toho sedli na zadek. Báli jsme se a po hřišti se jen ploužili. Ve 30. minutě jsme jen se štěstím prohrávali POUZE 0:2. Minutu před koncem poločasu jsme klasickým Andyho průnikem snížili na 1:2.
V kabině bylo rušno. Hráči dostali vynadáno za ustrašený výkon. Možná si z toho něco vzali, protože do druhého poločasu nastoupili úplně jako vyměnění. Po sedmi minutách jsme srovnali na 2:2. Jenže hned za další minutu Zbraslav zvýšila na 2:3. Naše kluky to však nesrazilo, ba naopak a po zbytek poločasu jsme měli i více ze hry. Osm minut před koncem kopal Andy trestňák. Moc nepřemýšlel a vyslal prudkou střelu pod břevno. Brankář hostí na ní sice dosáhl, ale střela byla tak prudká, že skončila v síti. Konečných 3:3 je pro nás úspěch.

H. MašekÚjezd P4 - Praga  1 : 7 (1:3), neděle 2.10.2011

Góly:   De Gregorio 3x, David, Uher, Kollár, Čížkovský

Komentář:

Do zápasu jsme vstupovali se snahou nic nepodcenit a vyvarovat se naší loňské blamáži na Újezdě. A hned začátek ukázal, že se snad historie nebude opakovat. Ve druhé minutě vyslal Adam Kollár hezkou kolmicí do úniku Andyho, ten unikl obraně a po zemi podél brankáře vsítil. Dál jsme měli převahu, naše útoky však byly kostrbaté a nahrávky postrádaly přesnost. Svou premiéru si dnes v našem týmu odbyl hostující Kryštof David. Jeden jeho hezký centr z místa pravého křídla tečoval domácího obránce a míč skončil v brance. Dál jsme útočili, ale bránit se nám moc nechtělo, Újezd toho v 19.minutě využil a snížil na 1:2. Už už to začínalo vypadat, že zase necháme zápas zdramatizovat, ale ve 23. minutě zvýšil na 1:3 Jarda Uher, kdy mu ve vápně krásně - nesobecky - nahrál do tutovky Andy. A teď ale začalo být rušno - “místní” pan rozhodčí (stejný jako vloni), se rozhodl, že “svému” týmu malinko pomůže. Po několika jeho sporných rozhodnutích bylo o jeho úmyslech jasno, když ve vápně neodpískal volejbalový zákrok újezdského obránce. Celé hřiště, včetně diváků ztichlo, bylo jasné, že kopeme penaltu. Jen pan rozhodčí si myslel něco jiného a hrálo se dál. Poločas jsme ale dohráli bez nějakého průšvihu a poločasové téma bylo jasné - nenechat se rozhodčím vyprovokovat a vývoj zápasu rozhodnout rychle v náš prospěch.
To se nám na jedničku povedlo. Kryštofa jsme stáhli z pravého křídla do střední zálohy, Adamovi jsme tak uvolnili více prostoru pro ofenzívu. V 5. minutě druhého poločasu nahrál Kryštof krásně do běhu Andymu a ten se dnes v těchto šancích nemýlil - 1:4. Za další dvě minuty si dlouhý pas od Patrika, který dnes hrál stopera, hlavou posunul za obránce Andy a hned z dalšího dopadu míče sám Andy přehodil brankáře - 1:5. Za chvíli na 1:6 skóroval Adam a byl klid. Na konečných 1:7 upravil Ondra Čížkovský, když projevil svůj postřeh a chladnokrevně dorazil do branky míč, který se předtím odrazil od tyče po Andyho střele.

H. MašekPraga - Bohemians B  1 : 4 (0:2), sobota 8.10.2011

Gól:   Kubla

Komentář:

V týdnu před tímto mistrákem jsme hráli pohárové utkání s přeborovým Tempem (0:5) a již v rozhodnutém zápase jsme těsně před koncem přišli nesmyslně o Adama Kollára, který se zranil při tvrdém zákroku brankáře Tempa. K němu se přidal nemocný Andy a tak jsme do zápasu s Bohemkou nastupovali bez našich ofenzivních opor. Bohemka byla navíc posilněna o pár kluků z “A” týmu, který tento víkend nehrál a tak o poměru sil na hřišti bylo již před zápasem jasno.
Bohemka nás již od začátku přehrávala. První poločas jsme prohráli 0:2 a to byl ještě milosrdný výsledek.
Druhý poločas pokračoval naší pasivitou a už v 8. minutě jsme prohrávali 0:4. Paradoxně až v tuto chvíli začali kluci hrát opravdu obětavě, trochu jsme přeskupili sestavu a rázem se hra vyrovnala a my měli i několik šancí. Jednu z nich využil Ondra Kubla, který utekl za obranu a zpoza vápna šajtlí pod břevno vsítil náš “čestný úspěch”.

H. MašekBraník B - Praga  5 : 1 (3:1), sobota 15.10.2011

Gól:   De Gregorio

Komentář:

Braník nás jednoznačně přehrál. Braničtí hráli přesně tak, jak by jsme si my trenéři přáli. Ale od našich kluků. Výkonnostní rozdíl byl ale znát hned od začátku. Poměrně lacinými góly jsme už v 5. minutě prohrávali 2:0 a začali jsme se bát debaklu. Naštěstí Braník v dalších minutách spálil několik dalších šancí a my jsme se taky trochu dostali do hry. Na 3:0 dával Braník ve 29. minutě. My jsme po rychlém protiútoku Andyho těsně před přestávkou snížili na 3:1.
I druhý poločas byl v režii Braníka. Naše obrana byla pod stálým tlakem. Konečných 5:1 je pro nás nakonec milosrdný výsledek.

H. MašekPraga - Háje  1 : 9 (0:3), sobota 22.10.2011

Gól:   Prokopovič

Komentář:

“A” tým Hájů - těžké sousto pro naše kluky. Fyzicky i fotbalově jednoznačně silnější. Celý první poločas měl soupeř jasnou převahu. Nebezpečné útoky se nám podařilo ubránit, dostali jsme však tři góly z poměrně jednoduchých situací.
Do druhého poločasu nastoupily Háje trochu vlažněji. My jsme toho využili, když Kryštof pěkně nahrál na pravou stranu do běhu Tomášovi Prokopovičovi, ten dravě obešel obránce a z hranice vápna krásně trefil branku. Snížili jsme na 1:3 a měli z toho radost, jako bychom vyhráli. Jenže hned z protiútoku Háje zvýšily na 1:4. Dále už jsme se na mnoho nezmohli, valil se na nás útok za útokem, ze kterých jsme dostali dalších pět kousků.

H. MašekPSK Union - Praga  0 : 3 (0:2), sobota 5.11.2011

Góly:   Kubla 2x, De Gregorio

Komentář:

Na dnešní zápas trenér Stanislav Votoček přeházel celou obranu i útok. Mužstvo bylo mile
překvapeno a věřilo svému trenéru. Nakonec to přineslo ovoce.

Hned od první chvíle jsme napadali soupeře a snažili jsme se o střelení první branky. Dočkali jsme se
až ve 20. min. když si Andy narazil míč s Filipem a potom to nahrál Ondrovi, který obešel brankáře a
střelil první branku. Soupeř začal hrát ofenzívně, stále více se tlačil do našeho pokutového území, ale
naše obrana se nenechala překonat. Ve 28. min. Andy kopal roh. Ondra Kubla stál u přední tyče brány, kam letěl míč, a krásně ho tečoval pod víko a už jsme vedli 0:2. Do přestávky se hra přelévala z jedné strany na druhou.

POLOČAS:

Trenér nám řekl co se mu líbí a co ne. Když se mu něco nelíbilo, tak nám to vysvětlil, abychom to dělali lépe.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že chceme co nejdříve vstřelit 3. branku, soupeř ovšem
v obraně hrál velmi dobře a naše útoky končily před velkým vápnem. Postupně ovšem začaly soupeři docházet síly a naše útoky byly stále nebezpečnější, nejdříve minul branku Andy, pak Adam, a nakonec Andy vystřelil z 30 metrů a nedal domácímu brankáři šanci. Z celého utkání mám dobrý
dojem, jen mě mrzí nevyužití šancí ve druhém poločase.

Sestava: Jirků (Fryš), Bodnár (Němec), Korger,David, Uher (Mašek, Kratěna), Prokopovič, Kollár, Čapek (Čížkovský), Kubla, Vacek, De Gregorio

Zapsal: Tomáš Prokopovič - kapitán

 


Praga - Loko Vltavín B  1 : 3 (0:2), sobota 12.11.2011

Gól:   Kollár

Komentář:

Poslední zápas podzimu. Soupeř se pohyboval v popředí tabulky, byl tedy favoritem. Začali jsme ale hrát nebojácně, s aktivním napadáním soupeře už při zakládání útoků a to Lokádě dělalo docela problém. Zápas se vyvíjel docela vyrovnaně a bylo na co koukat. Nám se ale bohužel za celý první poločas nepodařilo vypracovat vyloženě gólovou šanci. V tomto byl soupeř lepší a několikrát jsme měli i štěstí, když útočníci Lokády pár tutovek zahodili nebo je vychytal náš gólman Honza Jirků. Ve 28.minutě jsme ale poprvé inkasovali a po dalších šesti minutách, po rohu soupeře, podruhé. Obou obdrženým gólům v prvním poločase předcházel nedůsledný odkop při obranné činnosti, kdy už sice soupeře ubráníme, obereme o míč, ale špatně založíme protiútok.
Do druhého poločasu jsme šli s tím, že si chceme poslední podzimní mistrák pěkně užít a že nemáme co ztratit. Proto trenér Votoček udělal překvapivý tah - rozestavení 4-4-2 změnil “drze” na 4-3-3. Jestli to byla náhoda nebo důsledek taktiky, je jedno, ale hned v první minutě druhého poločasu se dostal do šance Adam Kollár a s přehledem snížil na 1:2. Proti Lokádě příjemný vývoj zápasu. Naši kluci dál dřeli, drželi jsme nadějný výsledek. Jenže 15 minut před koncem, místo toho abysme zápas ještě zdramatizovali, jsme udělali strašně hloupou chybu před našim vápnem, soupeř toho využil a dal na konečných 1:3.
Přesto jsme měli ze zápasu dobrý dojem. Byli jsme po celý zápas aktivní a snažili jsme se hrát dopředu postupnými přihrávkami namísto bezhlavého nakopávání. Kluci zaslouží pochvalu.

H. Mašek