Mistrovské zápasy 2014/2015

Zličín - Praga 3:2 (2:0)

07.09.2014 14:45

K prvnímu zápasu po postupu do I. třídy jsme zavítali k celku z pražského Zličína. Kompaktně vyhlížejicí soupeř v nás budil od začátku lehké obavy což se po našem rohu ve druhé minutě zápasu projevilo narůstajícím tlakem soupeře. Vše vyvrcholilo standardní situací kdy naší nedůraznost ve vápně po rohovém kopu soupeř trestá a v 10. minutě se ujímá vedení 1:0. Gól nás parodoxně spíše nabudil a v rozmezí dalších pár minut se do zakončení dostali postupně Di Martino, Černý a Kudrlička bohužel bez gólového efektu. Ve 20. minutě musel Čapek faulovat, obdržel žlutou kartu a navíc z následné standardní situace soupeř zvýšil na 2:0.K dovršení Čapkovi smůli se po faulu soupeře zranil a zápas nemohl dohrát. Poločas jsme dohrávali pod velkým tlakem a jen dva rychle po sobě jdoucí fantastické zákroky Kouby nás udrželi ve hře o body. Tím spíš, že nám výborně vyšel vstup do druhého poločasu kdy Černý hned z prvního útoku lobem překonal gólmana a snížil na 1:2. 43. minuta přinesla břevno po střele soupeře. V 60. minutě Pechal s trochou štěstí vybojoval míč, který se následně dostala k Černému a ten opět nezaváhal a vyrovnal na 2:2. Posledních 20. minut nám začali docházet síly a soupeř nás dostal pod velký tlak. v 69. minutě nás ještě zachránila tyč, ale v 76.minutě jsme již přes veškeré usílí obdrželi gól na 3:2. Potvrdilo se nám, že nás nebudou čekat lehké zápasy, ale pokud k naší tradiční bojovnosti přidáme více fotbalovosti tak se můžeme měřit i s týmy v této třídě. Více si rozebereme na úterním tréninku.

Sestava: Kouba - Čapek, Merfait, Korger, Tůma - Kudrlička, Batbaatar, Půlpán, Čížkovský -  Di Martino, Černý

Střídali: Komar, Kopecký, Pechal

Branky: Černý 2x

ŽK: Čapek

Průběh zápasu: 10. 1:0, 21. 2:0, 41. 2:1 Černý, 60. 2:2 Černý, 76. 3:2

Praga - Ďáblice 0:4 (0:0)

13.09.2014 10:30

Druhý zápas a druhá prohra. Smolné vyloučení Merfaita již ve 20. minutě nás připravilo o šanci na body z tohoto zápasu. Díky Koubovi, štěstí a tyči jsme v poločasu drželi remízu 0:0. V 56. minutě však soupeř výborně zahrál rohový kop a dostal se do vedení 0:1. I na dále jsme se snažili bojovat, ale na soupeře jsme v 9 v poli neměli. Došli síly a soupeř trestal dalšímy třemi brankami v závěru.

Sestava: Kouba - Čapek, Korger, Merfait, Tůma - Prček - Kudrlička, Komar, Di Martino, Čížovský - Černý

Střídali: Sivák, Balog, Kopecký, Fatnassi