Bohemians Praha B - Praga   7 : 1  (4:1), neděle 7.11.2010

Gól:    -  De Gregorio

Komentář:

V nepříjemném podzimním deštivém počasí nás čekala jako další soupeř Bohemka Praha B, která doposud ztratila body jen remízou s Dolními Měcholupy. Není tedy divu, že jsme na Střížkov přijeli s respektem před soupeřem. Ale nač stahovat kalhoty. když je brod daleko. Janže přísloví nepřísloví, již v 5. minutě jsme se nazí brodili až po pás v problémech. Prohrávali jsme totiž už 2:0. To nejdřív ve 2. minutě po rychlé kombinaci zleva skórovala Bohemka poprvé, pak Bohemka proměnila penaltu za náš faul. Docela šok a obava o výsledek, aby se vůbec vešel na jeden řádek.

Naštěstí se nám podařilo naší hru zkrotit, soupeře ubránit a když ve 14. minutě Andy dostal na půlce kolmý pas od Adama Kollára a proměnil svůj dravý únik, bylo to mnohem veselejší - 2:1. A bylo se nač dívat i dál. V 16. minutě zahrávala Bohemka z pravé strany z hranice vápna trestný kop, přetažený na opačnou tyč, dorážka - 3:1. Hrál se dál rychlý fotbal nahoru dolu a v této části jsme se soupeřem srovnali krok. Tedy - Bohemka je jednoznačně lepší tým, ale nenechali jsme se zamknout na naší půlce a byli jsme v tu dobu důstojným soupeřem. Bohužel těsně před poločasem kopala Bohemka roh, který díky nedorozumění brankáře s obranou přistál rovnou v brance. 4:1.

Druhý poločas pokračoval převahou Bohemky. Nebyla to zase taková jednoznačná územní převaha, ale k čemu Bohemce stačily v pohodě její fotbalové dovednosti, to jsme my museli tvrdě vydřít. Příkladem byl pátý gól. Před naše vápno se snášel centr vyslaný od půlící čáry, který našel jediného hráče Bohemky, který tam byl. Kolem něj čtyři naši obránci. Zdánlivě pohodová situace. Jenže útočníkovi Bohemky stačilo (bez jakéhokoliv "vyrušení" našimi obránci) rychle zpracovat míč, přisunout si ho do lepší střelecké pozice a bezchybně vystřelit. V 56. minutě pak prošel středem naší obrany soupeř opět hladce a bylo to 6:1. Později se situace skoro opakovala, to ale náš brankař Ondra Fryš, ktarý do druhého poločasu střídal Honzu Jirků, vyběhl za hranici vápna, kde útok přerušil jen za cenu faulu svým pádem pod nohy útočníka. Faul, žlutá karta, naštěstí bez zranění aktérů. Trestný kop branku nepřinesl. Tu, a naštěstí již poslední, přinesla další penalta.

I přes výsledek jsme ale s nasazením a bojovností našich kluků spokojeni. I přes nepříznivé skóre, které bylo již od začátku zápasu, hráli stále naplno. Zamrzí ale, že se závěrečným hvizdem rozhodčího někteří okamžitě přepnou na "civil" a aniž by si v hlavách nechali trochu zápas projít a třeba o něm a o jeho průběhu truchu pokecali, tak ještě dřív než dojdou do kabiny řeší své klukovské kravinky, levely všemožných her atd.