Praga - Miškovice  5 : 5  (3:2)  sobota 13.11.2010

Góly:    -  Yuzepchuk 2x, De Gregorio 2x, Čapek

Komentář:

Přestřelka na divokém východě Prahy - tak by se dal nazvat tento zápas.

Opět proti nám nastoupil tým, který má v kádru oproti nám velký počet starších a silnějších hráčů. Dosavadní výsledky Miškovic nám ale dávaly naději na dobrý výsledek, který by nám v tabulce moc pomohl - Miškovice byly 2 body před námi a náš případný trojbodový zisk by měl ve středu tabulky cenu zlata.

Začalo se docela divoce, střídaly se rychlé útoky se šancemi na obou stranách. Skóre zápasu jsme otevřeli my - v 7.min. zahrával z půlky hřiště Petr Mathauser tresňák, kterým našel na pravém křídle sbíhajícího Andreiye Yuzepchuka, který křižnou střelou k protější tyči dal na 1:0. Paráda. Radost. Jenže za chviličku se ukázala síla Miškovic - nebezpečné rychlé útoky středem hřiště, kdy naši obránci nestíhali silné miškovické trio - 9.min. 1:1. Za další minutu byl před miškovickou brankou úspěšný Andy De Gregorio, hlavou tečoval míč před brankařem a zase jsme vedli - 2:1. Pak jsme se i díky výborným zákrokům brankáře Honzy Jirků a i díky štěstí ubránili několika nájezdům soupeře. V 17.min. se Patrikovi Korgerovi podařilo ve středu hřiště vybojovat míč, pěkně nahrál na levou stranu za obránce Andymu a ten zvýšil na 3:1. A přestřelka pokračovala. Hned v 18.min. Miškovice snížily zase "valícími se kameny" středem hřiště na 3:2. Tak skončil první poločas.

Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře. Nebyli jsme schopni udržet míč, zakládat útoky a kontrolovat hru. Soupeř toho využil a byl v převaze. Naštěstí bez gólového efektu. V 52.min. jsme po jednom z našich ojedinělých útoků kopali z pravé strany z hranice vápna trestný kop. Trenér určil Honzu Čapka, který přes zeď vymetl levačkou bližší šibenici - vedli jsme 4:2 a já se v euforii objímám s Honzovou maminkou, jako by ten gól dala ona. Ale v tuto chvíli se bohužel probudila fotbalová spravedlnost. Miškovice nás skutečně ve druhém poločasu přehrávali a mezi 54. a 60. minutou nám nasázeli tři fíky, jak jinak, středem hřiště a najednou jsme prohrávali 4:5. Naštěstí jsme zbraně nesložili a v 63.min. vyrovnal na konečných 5:5 Andreiy, když si při útoku po levé straně zasekl míč na pravou nohu a polostřelou polocentrem překonal pod břevno brankáře. V tomto bláznivém konci zápasu jsme také měli štěstí, když miškovická střela trefila břevno, míč se odrazil dolů k brankové čáře a pak zpět do hřiště. Na rovinu - odkud se míč na zemi odrážel nikdo neví a protože zápas zrovna nepřenášela ČT, nikdo to už nezjistí.

Zápas byl myslím pro nás velkým poučením - soupeřova síla se projevovala stále stejným způsobem a ani naši hráči ani my trenéři jsme nedokázali v průběhu zápasu na tuto skutečnost úspěšně reagovat.