Kunratice - Praga  0 : 2 (0 : 1)  - čtvrtek 3.6.2010

Góly:    -  2x De Gregorio

Komentář:

Předposlední utkání v naší skupině jsme hráli na hřišti Slovanu Kunratice, který ač poslední v tabulce udělal přes zimu spoustu práce a jeho kluci na jaře hrají velmi vyrovnané zápasy. Utkání se hrálo na mokrém a velmi těžkém terénu a většina hráču s tím měla velké problémy - největší náš stoper, který se s míčem choval jako na pláži v Riu de Janeiru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prvních 10 minut strávila obě mužstva na kraji hřiště, kde si navzájem kluci kopali míč do autu, pak se utrhl Anielo De Gregorio a doslova vlétl do vápna mezi stojící beky domácích a klasicky chladnokrevně poslal míč do sítě. Vedeme 1:0. V tuto chvíli se probudil soupeř a po stranách se snažil a dostával za naše obránce. Naštěstí mu chyběl klid v koncovce. Hra se do poločasu opět přenesla před branku domácích a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří vsítit další branku. Poločas skončil 0:1.

Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že musíme co nejdříve skórovat. Hrálo se opravdu na tělo, kdy Patrik Korger svedl ve středu hřiště několik tvrdých soubojů. Pak přišel náš 10 minutový tlak, ze kterého jsme vytěžili pouze tyčku a Petrem Mathauserem nastřelené břevno. Naštěstí se na hřišti zase objevil!!!!!!!!!!! Anileo a svou druhou brankou uklidnil nejen kluky, ale i nás trenéry.

Musím pochválit nejen naše kluky za bojovnost, ale i soupeře, který, a to si prosím dobře zapamatujme, bude příští rok hrát soutěž žáků již na špici.

Závěr: pro mě osobně jsou takové zápasy daleko kvalitnější (myslím tím výsledek 2:0, či 2:1 nebo 1:0), protože nutí kluky neustále hrát pod tlakem, bojovat. Za stavu dejme tomu 8:0 věřím, že většina kluků už bude na hřišti jen z důvodu toho, aby se po zápase dočkali děkovačky.