Praga - Háje B   1 : 4  (1:1), čtvrtek 28.10.2010

Komentář:

V tomto kole jsme na našem hřišti hostili dalšího z řady silných soupeřů - Háje B. A hned od začátku zápasu to bylo znát. Háje v klidu kombinovaly a my jsme se za prvních pět minut skoro nedostali na soupeřovu půlku. Naštěstí jsme tento úvodní tlak ustáli a začali se také dostávat do hry. Při jedné soupeřově rozehrávce naši kluci nečekaně aktivně forčekovali, dostali jsme se do protiútoku, který po pravé straně zatáhl Adam Kollár, nahrál na malé vápno a Lukáš Pšenička v 9.minutě  skóroval. Paráda, překvapivé vedení. Branka nás povzbudila a jednoznačně silnějšímu soupeři jsme byli rovnocenným soupeřem. Ve 23. minutě jsme ale jeden rychlý protiútok neubránili, brankář Honza Jirků sice vyběhnutím zabránil gólu, následnou střelu vyhlavičkoval z brankové čáry Jarda Uher, ale třetí dorážka už skončila v síti. 1:1 skončil i celý první poločas.

Druhý poločas pokračoval převahou soupeře, ale my jsme zodpovědnou hrou a několika výbornými zákroky brankáře Honzy dlouho drželi remízu. Až do 58. minuty, kdy už byly Háje v zakončení úspěšné a ujaly se vedení 1:2. Pak jsme ještě po několika standartních situacích měli šance na vyrovnání, ale naše otevřenější hra nabídla soupeři možnost ještě ve dvou posledních minutách dvakrát skórovat na konečných 1:4.

Kluky za tento zápas musíme pochválit. Bojovali. Ale chování některých z nich po zápase v kabině, kdy hledali "vinu" za náš neúspěch u rozhodčího, ve faulech soupeře a možná i v horku panujícím v Egyptě, bylo tak nepřijatelné, že to budu rozdejchávat celý prodloužený víkend. "Díky za zkaženou náladu". Mimochodem, soupeř hrál velmi korektně a jejich pomezní rozhodčí "mával" velice férově.