Zápasy 2011 / 2012

Dolní Měcholupy - Praga  1 : 4 (0:2),  sobota 3.9.2011

Góly:   De Gregorio 2x, Čapek, Korger

Komentář:

Do prvního mistráku této sezony jsme nastoupili proti “ročníkově slabším” klukům z Dolních Měcholup. Bohužel nedorazil delegovaný rozhodčí a utkání řídil laik z řad Měcholup.
Zápas začal naší převahou, kterou jsme zúročili ve 12. minutě gólem Andyho. Hráči Měcholup ale předváděli fotbalovost - snažili se hrát po zemi a docela snadno tak přecházeli postupným útokem na naší půlku. Tam ale vítězila i díky věkové převaze naše síla a rychlost a všechny snahy o vyrovnání jsme včas ubránili. Ve 24. minutě jsme založili po levé straně rychlý útok, po ose Kubla, Mašek, De Gregorio posledně jmenovaný zatáhl míč do vápna, kde úspěšně zakončil Honza Mašek. Potom utekl opět po levém křídle Andy, jeho střelu brankář vyrazil a dobíhající Petr Mathauser vsítil podle nás jasný gól. Rozhodčí laik byl ale proti a vymyslel si ofsajd. Jéje - to bylo řevu. Ale zůstali jsme relativně v klidu, protože převaha byla jasně na naší straně a mělo být jen otázkou času, kdy dáme další góly. Pan rozhodčí si ale začal dělat co chtěl a nervozita vzrůstala. Bohužel to vnímali i naši kluci a na jejich výkonu se to odrazilo. Korunu všemu dal pan rozhodčí na konci poločasu, kdy jsme šli kopat roh ale místo toho nás jeho píšťalka poslala do šatny. Schylovalo se k pěkné frašce.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním v klidu zápas dohrát, pan rozhodčí naštěstí také a tak už se hrál zase fotbal bez zbytečných emocí. Ve 49. minutě unikl po pravé straně Petr Mathauser, na dva pokusy vrátil od brankové čáry na vápno odkud se nemýlil Patrik Korger a zvýšil na 0:3. V 61. minutě se svými hezkými nahrávkami prosadili dolnoměcholupští kluci hladce až před naše vápno a snížili na 1:3. Skóre uzavřel Andy, který si zpracoval míč po centru Petra Mathausera a technickou střelou vsítil na konečných 1:4.
Z vítězství v prvním zápase máme velkou radost, víme ale, že náročnější zápasy nás teprve čekají.
H. Mašek

Dolní Počernice - Praga  5 : 3 (3:0), čtvrtek 8.9.2011

Góly:   Vacek, Slavíček, Kollár

Komentář:

Do Dolních Počernic jsme přijeli s loňským syndromem, kdy jsme tam na jaře prohráli ostudně 6:0, po poločase 3:0. Ani náhodou jsme si tentokrát nepřipouštěli, že by se něco podobného mohlo zopakovat.
Začali jsme dobře, hned v prvních minutách s několika útoky, kterými jsme ohrozili branku soupeře. Jenže už v 7. minutě, po dlouhém soupeřově odkopu za naší obranu a špatné komunikaci mezi naším stoperem a brankářem jsme dostali první gól. Malinko jsme znervózněli a za dalších pět minut jsme po našem špatném rozehrání z obrany nabídli Počernicím zvýšení na 2:0. Dál se hrál vyrovnaný fotbal, našim akcím však scházela koncovka a trochu toho štěstí, když například Andy už překonal kličkou brankáře a střílel do prázdné branky, nastřelil však obětavě zabíhajícího obránce. Z jiné akce nastřelil Petr Mathauser břevno. A tak jsme podle hesla “nedáš - dostaneš” dostali ještě do poločasu třetí gól a do kabin se šlo se stejným výsledkem jako v našem minulém duelu.
O přestávce jsme se kluky snažili přesvědčit, že herně na to máme, jen nám nepadají góly, tak ať to ještě zkusí obrátit. Do druhého poločasu jsme vlítli výraznou převahou, vytvořili jsme si tlak a už po čtyřech minutách jsme snížili na 3:1, kdy střelu Adama Kollára brankář jen vyrazil a dobíhající Fíla Vacek skóroval. Začalo to vypadat na obrat, kluci jezdili nahoru dolu, jenže přišel nečekaný gól Počernic na 4:1. Z pravé strany hřiště, cca z 25 metrů, vyslal soupeřův útočník na naší bránu křižnou dělovku, na kterou neměl náš gólman šanci. Makali jsme ale dál, a po rohu Andyho snížil na 4:2 Jirka Slavíček. V době našeho největšího náporu ale vyslaly Počernice po ojedinělém útoku zleva nenápadnou střelu na naší branku a ta skončila u protilehlé tyče za zády našeho překvapeného gólmana - 5:2 !!! Do konce zápasu už se nám podařilo jen snížit na 5:3.
Přes konečný výsledek ale musíme jako trenéři říct, že hlavně druhý poločas hráli kluci pěkný fotbal a i přes nepříznivý vývoj skóre až do poslední minuty makali.

H. Mašek

Hostivař - Praga  9 : 2 (3:2), neděle 18.9.2011

Góly:   Kollár, Čapek

Komentář:

Hostivař byl pro nás co se týče výkonnosti byl neznámý soupeř - dlouho jsme s ním nehráli, naposledy snad někdy v přípravkách. Čekali jsme silného soupeře, pravidelného účastníka v I.třídě žákovských soutěží. Začátek zápasu tomu nasvědčoval. Hostivař měl převahu. Po dvaceti minutách vedl 2:0. Pak se ale po pravé straně uvolnil do křídla Adam Kollár a nádhernou točenou střelou obstřelil hostivařského brankáře - 1:2. Po dalších pěti minutách nám svitla naděje na důstojný výsledek, kdy po akci Andyho z levé strany dorážel na 2:2 Honza Čapek. Těsně před přestávkou však Hostivař zvýšila na 3:2.
Předsevzetí potrápit ještě trochu Hostivař, se kterým jsme šli do druhého poločasu, vzalo za své po pár minutách. Po několika chybách obrany i brankáře jsme po 12-ti minutách prohrávali už 6:2. Hru Hostivaře dirigoval hráč ve středu pole, který údajně střídavě startuje ve vyšší soutěži a i když na tento zápas přijel hned z jiného zápasu, byl k nezastavení. Z naší poloviny hřiště se stala střelnice a naše branka velký, lehce trefitelný terč. Z Hostivaře jsme odjeli s potupným výsledkem 9:2.

Komentář:

Zápas se Satalicemi jsme začali odvážně. Hned v prvních minutách se utrhl Andy, překonal kličkou i brankáře a když už jsme všichni zvedali ruce, “chladnokrevně” dal mimo. Asi chtěl napodobit Torrese. Pak už ale hru ovládli sataličtí kluci. Své zakončení založili na střelách obloukem pod břevno, kde mají přecijenom žákovští gólmani stále ještě slabé místo. Do poločasu se jim to třikrát povedlo a protože nám nepřálo ani to nutné štěstíčko (za stavu 0:2 zastavilo Andyho v samostatném úniku přiznané upísknutí rozhodčího, poločas skončil 0:3.
Druhou půli jsme hráli lépe a taky s gólovým efektem. Po konečně hezké, rychlé rozehrávce po pravé straně unikl Andy a snížil na 1:3. Staličtí začali kazit a rázem jsme měli více ze hry my. Tři minuty před koncem zápasu se ukázkově dostal za satalického stopera Lukáš Kudrlička a nádhernou střelou z pravé strany vápna vymetl protější roh branky. Při našem konečném tlaku ale v poslední minutě vsítili naopak Satalice na konečných 2:4.
Ze hry ve druhém poločasu můžeme být spokojeni, škoda toho prvního.