Praga - SK Štěrboholy 2:0 (0:0)

17.11.2013 11:30

K poslednímu zápasu podzimní části sezony jsme nastoupili proti celku SK Štěrboholy. Opět v sestavě se staršími žáky jsme se do soupeře nebojácně pustili od prvních minut. Velmi těžký terén moc nenahrával kombinační hře nicméně práve po pěkné akci jsme se hned ve 3. minutě dostali k zakončení, ale Čížovský slabou střelou golmána neohrozil. V 11. minutě jsem zahrávali roh po kterém se soupeř dostal do nebezpečného protiútoku, ale Kouba ve spolupráci s Černým vše vyřešili. Hned na to se Šmejkal dostal do 100% šance, ale z prostoru penalty trefil gólmana soupeře. 17 minuta přinesla šanci Viktorce kdy propadl míč za obranu a vše musel řešit Černý za cenu faulu. Následný trestný kop však zneškodnil. Stále více jsme soupeře tlačili, ale v koncovce jsme se stále nemohli prosadit. Ani Šmejkal hlavou po rohu, ani Mathauser po nádherné přihrávce Kouby na soupeřova brankáře nevyzráli a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Po výměně stran jsme pokračovali v dobývání soupeřovi svatyně. Hned ve 42. minutě se znovu v tutové šanci objevil Šmejkal, ale neproměnil. Stejně se vedlo i Koubovi jehož krásnou střelu brankář vyrazil na roh. A z něj to konečně v 57 minutě přišlo kdy se Šmejkal ve své třetí velké šanci konečně prosadil a posla nás do vedení 1:0. V 60. minutě jsme zahrávali standardní situaci. Po zajímavém signálu Kouby s Husákem se pokus Kouby nevešel mezi 3 tyče. Stálý tlak přinesl v 68. minutě velkou šanci když byla soupeři odpískaná ruka ve vápně a nám se naskytla jedinečná příležitost navýšit vedení ve formě penalty. Bohužel Uher neproměnil a stav tak zůstával 1:0. Nakonec nás uklidnil svým druhým gólem Šmejkal když v 78. minutě kopem přes hlavu zvýšil na 2:0. Soupeře jsme již do závěrečného tlaku nepustili a utkání dotáhli do vítězného konce. I přes nepřízeň počasí a těžký terén jsme utkání zvládli a zakončili podzim výhrou. Všem, kteří se zapojili do podzimních zápasu děkujeme. Přes zimu nabereme kondici a věříme, že i na jaře udržíme konakt se špičkou tabulky.

Sestava: Černý - Kollár, Dvořák, Kouba, Vintr - Čížovský, Husák, Uher, Mathauser - Šmejkal, Merfait

Střídali: Ferenc

Branky: Šmejkal 2x