Praga - Dolní Měcholupy 7:2 (2:0)

05.04.2014 10:30

Praga - Dolní Měchoplupy 7:2 (2:0)

K prvnímu mistrovskému zápasu jarní části sezóny jsme nastoupili proti celku z Dolních Měcholup. Soupeř přijel oslaben o jednoho hráče a to se spolu s naší kvalitou promítlo do průběhu zápasu a samozřejmně i do výsledku. Od začátku jsem soupeře jasně přehrávali a v 7. minutě po již třetím rohu po krásném centru Kalify skoroval hlavou Šmejkal 1:0. V 9. minutě mohlo být ještě veseleji, ale Husák neproměnil penaltu nařízenou za faul na něj. 20. minuta přinesla střelu Batbaatara které se od břevna a následně golmána odrazila za brankovou čáru. Případné protesty utnul sám Měcholupský pomezní, když signalizací hlavnímu gól potvrdil 2:0. Pak se osmělil i soupeř a dal vyniknout Koubovi po jedovaté střele ve 28. minutě a po přímem kopu v minutě 36. Těsně před půlí předvedl pěkný individuální průnik Čížovský bohužel na jeho nabídku do vápna nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Po přestávce jsme pokračovali v solidním výkonu. v 53. minutě Dvořák vysunul Mathausera, ten z pravého křídla odcentroval a Zábranský nekompromisně uklidil míč do branky 3:0. A hned na to po rohovém kopu zvyšoval Šmejkal již na 4:0. Zdálo se, že zápas dovedeme do klidného konce, když z ojedinělé akce soupeř v 65. lobem nedal Koubovi šanci a snížil na 4:1. Nicméně hned z protiútoku jsme odpověděli pěkným zakončením Batbaatara 5:1. Trochu neurovnaná část zápasu pokračovala hezkou akcí soupeře kdy přesnou střelou k tyči snížil na 5:2. Batbbatar však svým třetím golém v 70. minutě zkompletoval hattrick a zvýšil na 6:2. Pak ještě v poslední minutě skoroval De Gregorio a upravil tak na konečných 7:2. Výsledek je pěkný, nicméně oslabený soupeř nás chvílemi dokázal potrápit. Těžší zápasy máme ještě před sebou.

Sestava: Kouba - Čapek, Zábranský, Mathauser, Kudrlička - Čížovský, Kalifa, Batbaatar, Husák - šmejkal, Dvořák

Střídali: Ferenc, Marek, Uher, Prček, Merfait, De Gregorio

Branky: Šmejkal 2x, Batbaatar 3x, Zábranský, De Gregorio

ŽK:

Průběh zápasu: 7. 1:0 Šmejkal, 20. Batbaatar 2:0, Zábranský 3:0, 65. 4:1, 66. Batbaatar 5:1, 68. 5:2, 70. Batbaatar 6:2, 79. De Gregorio 7:2