Praga – Čechie Dubeč 4:1 (3:1)

28.09.2013 10:30

Praga - Čechie Dubeč 4:1 (3:1)

V sobotu dopoledne jsme nastoupili k druhému domácímu utkání proti celku Čechie Dubeč. Pohled na tabulku sliboval vyrovnanou partii. Tak také hra v prvních minutách vypadala, ač jsme měli mírnou uzemní převahu gólově jsme se neprosadili a tak nás v 10. minutě po chybě v zadních řadách soupeř potrestal 0:1. Po dalších pár minutách mohlo být ještě hůře kdy po zaváháních při malé domů Kollára a následně Vintra se soupeř dostal do velmi slibných příležitostí, ale dvěma skvělými zákroky nás podržel Kouba. Podle zákona nedáš dostaneš jsme udeřili my. Kalifa napřáhl z 20 metrů a fantastickou střelou o tyč srovnal na 1:1. Od té doby jsme měli trvalou převahu a přes ojedinělé pokusy z breaků jsme Čechii k ničemu nepustili. Pouze zbrklá nebo nedůsledná koncovka držela Čechii ve hře o body. To se změnilo ve 21. minutě kdy po krásné kombinaci Čížovského s De Gregoriem skóroval Šmejkal 2:1. Následovali pěkné a rychlé akce mezi 24 a 32 minutou kdy postupně zakončovali Husák, Čížovský a 2x De Gregorio bohužel bez gólového efektu. Naštěstí se 5. minut před koncem poločasu konečně trefil De Gregorio a u pravil tím na poločasových 3:1. V druhém poločase se hra poněkud vytratila. Zbytečná nervozita vyvrcholila žlutou kartou, kterou obdržel Kollár. Klid do našich řad definitivně přinesl v 56. minutě druhou brankou De Gregorio 4:1 po krásnem pasu od Uhera překonal hostujícího gólmana ukázkovým lobem. Chválím nasazení v celém zápase a hru v prvním poločase. Na druhou stranu soupeř nakonec působil poněkud odevzdaně a myslím, že těžší zkoušky naší hry a psychické odolnosti ještě přijdou. Pokud budeme pokračovat ve velikém nasazení a bojovnosti podpořené kvalitní kombinační hrou, nemusíme se jistě bát ani konfrontace s papírově silnějšími soupeři.

Sestava: Kouba - Kollár, Vintr, Mathauser, Čapek - Černý, Uher, Kalífa, Husák - Šmejkal, De Gregorio

Střídali: Čížovský, Prček, Bokoch

Branky: Kalifa, Šmejkal, 2x De Gregorio

ŽK - Kollár

Průběh zápasu: 10. 0:1, 16. 1:1 Kalifa, 21. 2:1 Šmejkal, 35. 3:1 De Gregorio, 56. 4:1 De Gregorio