Dolní Počernice - Praga 1:1 (1:1)

03.11.2013 14:00

V nedělním popoledni jsme nastoupili k důležitému utkání pro udržení kontaktu s horní částí tabulky na hřišti Dolních Počernic. Čekali jsme vyrovnané utkání a to se plně potvrdilo, byl to boj o každý metr hřiště a balon s málem fotbalovosti, ale popořadě. Ač jsme před zápasem znovu zdůrazňovali důležitost vstupu do utkání znovu jsme jako již poněkolikáté inkasovali jako první. Tentokrát hned v první minutě po nedůrazu v obranné činnosti při bránění rohu soupeře 1:0. Ty následovali v rychlém sledu ještě dva během prvních 6 minut naštěstí již bez gólového efektu hlavně díky Černému. Poté jsme se konečně začali osmělovat i my. Pěkné průniky prováděl po pravé straně Mathauser bohužel nikdo z útočníků na jeho centry nedosáhl. V 17. minutě krásnou přihrávku od Husáka proměnil ve vyrovnávací gól pod padajícího gólmana soupeře Šmejkal 1:1. Pak napřáhl ve 21. minutě Uher, ale brankář bezpečně kryl. To při další střele Šmejkala ve 32 minutě měl větší problémy, ale vytěsnil na roh. A těsně před odchodem do kabin znovu Šmejkal vypálil, gólman míč nezkrotil, ale z bezprostřední blízkosti se Ferencovi nepodařilo vstřelit gól. Po přestávce pokračoval vyrovnaný boj plný tvrdých osobních soubojů. Ve 49. minutě jsme zahrávali roh, po kterém jen těsně minul branku hlavou Husák. Minutu na to nás opět podržel výborným zákrokem Černý, kterému utkání opravdu sedlo. Následovala desetiminutovka našich spálených šancí. Dvakrát nebezpečně pálil Šmejkal těsně vedle, Marek jen těsně neproměnil hlavou střílený centr od Šmejkala a pak po rychlém brejku kdy nás domácí začali k závěru mačkat se mu ve vápně zamotal míč tak nešťastně, že ani nevystřelil. Závěr patřil soupeři, který se i díky některým sporným verdiktům sudího dostal do několika slibných standardních situací, ale Černý vše z jistoty vyřešil. Musíme zapracovat na proměňovaní šancí. S jedním vstřeleným gólem se nám bude těžko vyhrávat. Pozitivně se dá hodnotit udržení kontaktu s týmy v horní části tabulky a bojovnost. Velká kaňka a naše i Vaše ostuda utkání v Počernicích přišla, ale až po zápase a budeme ji muset důsledně řešit na tréninku. Velmi mně to mrzí, měli jsme Vás za rozumné kluky a ne za....

Sestava: Černý - Kollár, Dvořák, Kouba, Vintr - Husák, Prček, Uher, Mathauser - Šmejkal, Marek

Střídali: Komar, Charvát, Ferenc

Branky: Šmejkal