Újezd P-4 - Praga 3:3 (0:2)

11.05.2014 15:00

Bez starších žáků, kterým se zápas překrýval a Mathausera, Dvořáka a Uhera kteří před domácím klubem upřednostnili klub na střídavý start jsme nastoupili v deseti proti celku Újezd P-4 na neoblíbeném malém hřišti na okraji Prahy. Zápas se od začátku vyvíjel velmi zajímavě. Vzhledem k počtu hráčů jsme se rozhodli hrát ze zabezpečené obrany a doufali v nějaký proměněný brejk. To se povedlo hned ve druhé minutě, kdy po Kalifově přihrávce přehodil Batbaatar gólmana a dostal nás do vedení 0:1. Soupeř se dál tlačil do šancí, ale když už se probil za obranu spolehlivě zasáhl Prček. Na malé umělce se šance množili na obou stranách, ale jak De Gregorio s Kalifou tak soupeřovi útočníci neměli přesnou mušku. V 18. minutě Prček vyrazil těžkou střelu a následně si poradil i z dorážky. Soupeř nás pomalu dostával pod tlak, když ve 24.minutě Batbaatar perfektně prostrčil na De Gregoria a ten se tváří v tvář gólmanovy zpravidla nemýlí 0:2. To soupeřem otřáslo a do poločasu již nedokázal nic vymyslet a tak se šlo do kabin za příznivého a přiznejme si překvapivého stavu 0:2. Po přestávce na nás soupeř od začátku vlétl, ale stejně jako na začátku zápasu se nám povedl prví brejk a po vysunutí od Zábranského svým druhým gólem zvýšil De Gregorio již na 0:3. Bohužel jako již poněkolikáté jsme hned po vstřelené brance inkasovali kdy soupeř hned po rozhrání snížil na 1:3. Na tomto musíme opravdu zapracovat. Postupem času se začalo projevovat, že hrajeme o hráče méně a soupeř nás více a více tlačil do defenzívy. Navíc po faulu Šmejkala ve vápně proměnil penaltu a v 50 minutě snížil na 2:3. Sil rychle ubývalo a k dovršení vší smůly se zranil Vintr, a i když srdnatě zůstal na hřišti a zápas dohrál, nemohl již obraně pomoci naplno. A tak přišlo nevyhnutelné a soupeř v 67. minutě vyrovnává na 3:3. V tu chvíli jsme ukázali obrovskou vůli bojovat. Vyrovnání nás nejenže nepoložilo, ale naopak nakoplo a soupeře jsme v podstatě v osmi lidech dokonce přehrávali. Z tlaku jsme vytěžili i 100% šanci kdy Batbaatar v 73. minutě šel sám na gólmana, ale bohužel si příliš předkopl míč a gólman šanci zneškodnil. V poslední minutě pak ještě vytáhl famózní zákrok Prček a zachránil nám alespoň bod. Všem bez výjimky patří velký obdiv a dík za to jak jste si poradili i v takto oslabené sestavě a soupeře pořádně potrápili. Příští týden hrajeme s prvním v tabulce a přál bych si udržet naší jarní neporazitelnost.

Sestava: Prček - Čapek, Zábranský, Šmejkal, Vintr - Husák, Kalifa, Batbaatar, Čížovský - De Gregorio

Střídali:

Branky: Batbaatar, De Gregorio 2x

ŽK: Šmejkal

Průběh zápasu: 2. Batbaatar 0:1, 24. De Gregorio 0:2, 43. De Gregorio 0:3, 44. 1:3, 50. 2:3, 67. 3:3