Tělovýchovná jednota Čechie Dubeč - Praga 1:3 (1:1)

27.04.2014 17:00

V nedělním odpoledni jsme k dalšímu venkovnímu zápasu nastoupili proti houževnatému celku z Dubče. Tak jako v podzimním zápase jsme obdrželi první branku kdy hned ve 3. minutě obrana v domnění dobře zahrané ofsajdové pasti přestala hrát a jen koukala, jak jde soupeř do vedení 1:0. Naštěstí jsme se brzy oklepali a v 6. minutě Kalifa přesnou střelou srovnal na 1:1. Pokračovala hra plná nepřesností na obou stranách. Nedařilo se nám dostat do tempa a herní pohody. 14. minuta přinesla první a bohužel ne jediné sporné rozhodnutí sudího kdy nám upřel jasnou penaltu. Dále jsme se snažili zdolat soupeře, ale z mírného tlaku jsme vytěžili pouze dva rohy, které však v gól nevedli. Ve 29. minutě spálil tutovou šanci Husák kdy mu gól sebral famózním zákrokem soupeřův brankář. Sérii sporných a jednoznačně proti nám pískaným rozhodnutím již ve 30. minutě nevydržel trenér Charvát a byl sudím vykázán na tribunu. Ve 47. minutě předvedl pěknou akci Šmejkal s De Gregoriem, který zvýšil na 1:2. V 55. minutě se opět ukázal rozhodčí, když už vymyšlený přímý kop, který Kouba bravurně zlikvidoval, nechal znovu opakovat. To už nevydržel ani trenér Pangrác a byl v 65. minutě vykázán taktéž na tribunu. Zápas tím v podstatě skončil. Rozhodčí si pravděpodobně myslel, že si přijel zahrát mariáš a tahal jednu ŽK kartu za druhou a ano jen pro naše hráče. Celkem jich udělil 7 což je v utkání mladšího dorostu jistě pražský rekord. Projevil naprostou neschopnost a necitlivost v řízení zápasu. Klid na naše kopačky přinesl až svým druhým gólem Kalifa kdy v 73. minutě zužitkoval přihrávku od De Gregoria. Nervózní zápas jsme tak dovedli do vítězného konce, ale ani z daleka to z naší strany nebyl výkon, kterého jsme schopni, a to by se nám v dalších kolech mohlo vymstít. Každopádně díky všem za odmakaný zápas i na třeba pro některé na nezvyklých postech.

Sestava: Kouba - Uher, Zábranský, Šmejkal, Dvořák - Husák, Kalifa, Prček, Čížovský - De Gregorio, Batbaatar

Střídali: Komar, Marek, Ferenc, Vintr

Branky: Kalifa 2x, De Gregorio

ŽK: Batbaatar, Ferenc, Vintr, Šmejkal, Kalifa, Zábranský, Dvořák.

Průběh zápasu: 3. 1:0, 6. Kalifa 1:1, 46. De Gregorio 1:2, 73. Kalifa 1:3