Praga – Újezd P-4 3:0 (1:0)

12.10.2013 10:30

Praga - Újezd - P4 3:0 (1:0)

V sobotním pošmourném ránu jsme přivítali prvního ze soupeřů z horních pater tabulky. Již v minulosti jsme s Újezdem sehráli několik vyrovnaných zápasů a ten samý vývoj jsme očekávali i dnes. Tomu jsme přizpůsobili základní sestavu, která byla upravena i díky nedostatku disciplíny De Gregoria. Od začátku bylo jasné, že půjde o vyrovnaný zápas. V prvních minutách nás soupeř zatlačil, ale postupem času jsme hru vyrovnali a začali se prosazovat do koncovky. V 8. minutě střílel Dvořák a v 10. po rohovém kopu Kouba hlavičkoval bohužel oba jen do gólmana soupeře. Pak začal úřadovat rozhodčí a svými nepřesnými výroky zbytečně vyhrocoval utkání, které pro nás přineslo rekordní 4 žluté karty. 18 minuta přinesla nebezpečnou střelu Šmejkala, gólman však vytěsnil na rohový kop. Když už se obě mužstva viděla v kabinách poprvé se předvedl Kalifa a po krásném uvolnění a souhře s Uherem zakončil nekompromisní střelou - 1:0. V zápětí rozhodčí ukončil první poločas. Ve druhém poločase jsem již soupeře zatlačili a v podstatě k ničemu nepustili. Již ve 42 minutě nebezpečně centroval na zadní tyč Šmejkal a Mathauserovo zakončení gólman bravurně vyškrábl na roh. Hra poté přinášela z obou stran spíše boj plný nepřesností na který nebylo úplně příjemné se dívat. A dívat se na to asi nemohl ani Kalifa, který v 57. minutě předvedl akci, která pohladila srdce všech fotbalových fandů. Z levé strany obešel tři protihráče navedl si míč ne střed a nekompromisní střelou pod břevno zvýšil na 2:0. Soupeř musel otevřít hru a my mohli vyrážet do nebezpečných protiútoků. Jeden z nich zakončil v 71. minutě po svém klasickém průniku po pravé straně Mathauser, křížnou střelu k zadní tyči opřel o tyč a zvýšil na 3:0. Poté ještě stříleli v 75. respektive 80. minutě Kalifa a Dvořák, další góly už to, ale nepřineslo. Oproti minulému zápasu jsme dokázali udržet čisté konto a i přes nepřesné řízení celého mače nezkušeným rozhodčím jsme dohráli v 11 a to považuji za velký úspěch. Na hřišti byla cítit lepší souhra a nálada. Uvidíme, zda se povede ČAFCE zastavit naší vítěznou vlnu. Věřím, že se hrdě a čestně popereme o vítězství s lídrem tabulky.

Sestava: Černý - Čapek, Kouba, Mathauser, Vintr -  Uher - Čížovský, Kalífa, Dvořák, Husák - Šmejkal

Střídali: Kollár, Prček, Bokoch

Branky: 2x Kalifa, Mathauser