Praga - SK Slovan Kunratice o.s. 3:0 (2:0)

19.04.2014 10:30

V zápase, který byl poněkud nešťastně naplánován na polovinu velikonočních prázdnin jsme nastoupili ve velmi improvizované sestavě se Šmejkalem v brance a čtyřmi staršími žáky v poli. Dokázali jsme se s tím vyrovnat velmi dobře. Soupeř sice zahrozil hned v 1. minutě nebezpečným individuálním průnikem, který obrana zastavila až na hranici vápna za cenu faulu, ale z nařízeného přímého kopu soupeř branku netrefil. Hned poté se aktivita přenesla na naše kopačky. Mezi 6. až 11. minutou nebezpečně stříleli Ferenc, Čížovský a Kalifa bohužel bez gólového efektu. V 16. minutě zahrával Čapek roh na který si naskočil Husák jehož zakončení hlavou golmán nedokázal chytit 1:0. Ve 20. minutě Dvořák z přímého kopu dobře zakončil, ale soupeřův brankář tentokrát střelu chytil. Ve 26. minutě přišla nejkrásnější akce zápasu. Po odvráceném rohu soupeře se dostal míč ke Kalifovi, který po levé straně zatáhl míč, nádhernou přihrávkou šajtlí našel ve vápně Batbaatara, ten se z první nemýlil a propálil gólmana 2:0. Soupeře jsme v této fázi k ničemu nepouštěli a hru víceméně kontrolovali. 38. minuta přinesla nebezpečnou akci kdy Kalifa z přímého kopu našel Dvořáka, kterému radost zkazil výborným zákrokem gólman. Stejně tak jako Čížovskému minutu nato po dobře zahraném rohu. Soupeře v této chvíli gólman opravdu podržel a udržel ho ve hře o body z tohoto utkání. Na druhé straně se ovšem těsně před koncem polačasu zaskvěl parádním zákrokem Šmejkal kdy přímý kop soupeře vytáhl konečky prstů na břevno a udržel tím poločasové vedení 2:0. Po přestávce jsme pokračovali v dobrém výkonu, který potvrdil ve 48. minutě opět Kalifa gólovou přihrávkou na Batbaatara, který se v zakončení nemýlil a zvýšil již na 3:0. Od této chvíle byl již zápas plně v naší režii. Šance přibývali, ale bohužel bez gólového efektu. 55. minuta po rohu Slavíček sklepl na Batbaatara ten však přestřelil. V 67. minutě Dvořák našel přesně Husáka, ale ten lobem přehodil nejen gólmana, ale i branku. Závěr zápalu byl zbytečně nervózní a Batbaatar z Ferencem dostali zbytečné žluté karty za řeči, respektive za faul na soupeřově polovině. Velký dík starším žákům za pomoc při našich absencích z důvodu prázdnin a nemocí. Celý tým se semkl a předvedl soustředěný výkon ozdobený pěknými góly.

Sestava: Šmejkal - Čapek, Dvořák, Mathauser, Tůma - Husák, Kalifa, Slavíček, Čížovský - Ferenc, Batbaatar

Střídali: Komar

Branky: Husák, Batbaatar 2x

ŽK: Batbaatar, Ferenc

Průběh zápasu: 16. 1:0 Husák, 26. Batbaatar 2:0, Zábranský 3:0, 48. Batbaatar 3:0