Praga - Háje B? 1:2 (1:1)

26.10.2013 10:30

V sobotním ránu jsme nastoupili v poněkud pozměněné sestavě díky mnoha zraněným proti dalšímu z papírově silných soupeřů a to Háje B. Už pohled na soupisku vzbuzoval menší obavy, protože soupeř přijel notně doplněn hráči z A týmu. A i pohled na naši nesoustředěnou a na skupinky rozházenou rozcvičku oproti kompaktnímu rozcvičení soupeře nevzbuzoval velké naděje (Kluci už opravdu zkuste přijmout to, že psychika je pro výkon absolutně klíčová). Když soupeř koukne na Vaše předzápasové rozcvičení tak mu opravdu strach nenaženete. Ale teď již k zápasu. Paradoxně jsme se k první šanci a následně gólu dostali jako první. Nejdříve Šmejkal ve 3. minutě po dobré kolmici ze středu zálohy obešel gólmana, ale jeho i následnou střelu stihl obránce vytěsnit na roh. Ve 12. minutě to už ale vyšlo, Šmejkal se uvolnil přes pravého obránce soupeře a předložil přesný centr, který De Gregorio špičkou kopačky usměrnil přesně k pravé tyči branky 1:0. Místo toho aby nás to nakoplo jsme soupeře nechali hrát jeho hru a to po několika ošemetných situacích kdy ve 14. minutě zachraňoval Dvořák a v 25. výborným zákrokem Černý vyústilo ve vyrovnávací gól kdy ve 27. minutě po nedůsledném odehrání hlavou Husáka soupeř vystřelil a Uher nešťastnou tečí nedal Černému šanci 1:1. Do konce poločasu jsme již nic kloudného nevymysleli a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Druhý poločas pro nás nezačal vůbec dobře. Po další z chyb soupeř trestal a v 43. minutě otočil skóre na 1:2. Poté jako by se zase soupeř začal bát o výsledek a Vy jste zjistili, že jsou to také jen lidé, co mají dvě nohy. 56. minuta Šmejkalova krásná střela nad. Minutu na to DeGregorio také těsně nad břevno soupeřovi svatyně. V 61. minutě dokonce po přímém kopu dorážel ze závaru Dvořák, ale bohužel jen do břevna. 66. minuta a krásný centr z pravé strany bohužel De Gregorio hlavou minul. A tak nakonec rozhodčí zápas v 81. ukončil za stavu 1:2. Je pravda, že i takové zápasy se hrají. Pro nás je důležité se z toho poučit do dalších zápasů. S každým se dá hrát, každý zápas začíná za stavu 0:0. Pokud někteří hráči obrátí emoce ve prospěch hry a týmu nemusíme se bát žádného soupeře. Samozřejmě musíme zlepšit i koncovku. Na závěr bych chtěl poděkovat a pochválit starší žáky, kteří nám přišli pomoci za naše marody a vůbec se soupeře až o tři roky starších nezalekli a sehráli s nimi více než vyrovnanou partii.

Sestava: Černý - Dvořák, Kouba, Mathauser, Vintr - Uher - Husák, Šmejkal, Prček, Ferenc - De Gregorio

Střídali: Komar

Branky: De Gregorio

ŽK: De Gregorio, Šmejkal

Průběh zápasu: 12. 1:0 De Gregorio, 27. 1:1, 43. 1:2