Praga - FK Řeporyje 4:2 (2:2)

03.05.2014 10:30

V sobotu jsme se sešli v nezvykle velkém počtu k dalšímu domácímu utkání proti celu FK Řeporyje. Hosté nás poměrně dlouho napínali, ale nakonec na zápas dorazili těsně před zahájením. Hned po prvních minutách bylo jasné, že od podzimu udělal soupeř hodně práce a byl nám vyrovnaným néli lepším protivníkem. Jak už bývá bohužel zvykem opět jsme obdrželi první branku, která však nebyla pro ofsajd uznána. Bohužel nás to nepoučilo a po pasáži kdy jsme soupeře ohrozili z několika pěkných akcí nás ve 20. minutě po rohu trestal soupeř 0:1. Proti urostlým zadákům jsme se jen těžko prosazovali vysokými míči, nicméně paradoxně právě takovýto míč propadl na De Gregoria, který ve 25. minutě přehodil lobem vybíhajícího gólmana a vyrovnal na 1:1. Bohužel ještě s myšlenkami na radost z vyrovnání jsme se nedostatečně soustředili na pokrytí hned následného útoku soupeře, který se tím hned ve 26. minutě dostal znovu do vedení 1:2. Naštěstí nás to jako již poněkolikáté nezlomilo a dokázali jsme vnitřní sílu. Soupeře jsme začali pomalu přehrávat a po několika slibných šancích De Gregorio svým druhým gólem ve 39. minutě srovnal na poločasových 2:2. Hned po přestávce předvedli krásnou kombinaci Husák s Čapkem kdy se, až z hloubi vlastního pole prokombinovali k vápnu soupeře, předložili Šmejkalovi ten, však přestřelil. Krásné akce pokračovaly, když Kalifa výborně vyvezl míč předložil Ferencovi a ten prudkou střelou orazítkoval břevno. Postupem času se hra vyrovnávala a několik soupeřových akcí dalo vyniknout Černému, který nás svými jistými zákroky držel ve hře o body. V 64. minutě přišla nejhezčí akce zápasu kdy Kalifa vysunul De Gregoria ten vymíchal obránce a přesnou střelou k bližší tyči překlopil vedení poprvé na naší stranu 3:2. Hned nato přesnou přihrávku od Zábranského využil v uklidňující čtvrtý gól přízemní střelou Šmejkal 4:2. Zápas se nám pak již poměrně dařilo kontrolovat a dovést do vítězného konce. Už se opakuji, ale opět je nutno poděkovat starším žákům, že dorazili a pomohli nám k dalšímu domácímu triumfu. Nicméně další a ještě těžší zápasy nás čekají, proto nesmíme, propadnou sebeuspokojení a dál tvrdě makat a pracovat na zlepšení naší hry. Příští zápas na hřišti Újezdu bude opravdovou prověrkou vůle, protože se nám kryjí zápasy se staršími žáky a Admirou. Musíme se semknout a zabojovat za co nejlepší výsledek, který by nás udržel v kontaktu se špičkou tabulky.

Sestava: Černý - Čapek, Dvořák, Zábranský, Prokopovič - Husák, Kalifa, Čížovský, Mathauser - Šmejkal, De Gregorio

Střídali: Slavíček, Tůma, Kudrlička, Batbaatar, Prček, Ferenc, Vintr

Branky: De Gregorio 2x,

ŽK: Šmejkal

Průběh zápasu: 20. 0:1, 25. De Gregorio 1:1, 26. 1:2, 39. De Gregorio 2:2, 64. De Gregorio 3:2, 66, Šmejkal 4:2