Praga - Dolní Počernice 2:2 (1:0)

31.05.2014 10:30

V sestavě notně posílené o starší žáky a již tradičně bez Mathausera, Dvořáka a Uhera jsme přivítali našeho tradičního soupeře z Dolních Počernic. Od prvních minut jsme hýřili aktivitou a hned ve druhé minutě po Husákově průniku trestal Černý 1:0. Postupem času se soupeř přeci jen trochu probudil a vyrovnal hru. Nicméně více ze hry a i šance byli výraznější na naší straně. Bohužel Kalifa, Šmejkal a ani Husák recept na soupeřova gólmana nenašli a tak jsem i díky fantastickému zákroku Kouby z 22. minuty odcházeli do kabin s hubeným náskokem. Tak jak nám vyšel úvod zápasu tak soupeři vyšel úvod druhého polačasu a hned ve 43. minutě srovnává na 1:1 pěknou křížnou střelou na kterou si sice Kouba sáhl, ale vytěsnit ji nedokázal. Vstřelený gól soupeře definitivně probudil a začal nás přehrávat. Tlak vyvrcholil gólem v 60.minutě, který přes jasné mávání postraního rozhodčího, který signalizoval míč za čarou hlavní uznal 1:2. Z naší nepřesné hry a špatného zakončení nás vysvobodil jasný faul soupeře na Husáka ve vápně. Na penaltu se postavil Kouba a nezaváhal 2:2. Vše spělo k nervoznímu závěru kdy přemotivovaný soupeř se místo fotbalu začal věnovat diskuzím s rozhodčím a domácími hráči. Bohužel jsme se neřídili jasnými pokyny a na provokace jsme reagovali stejně. Tím se konec z konce zápasu stalo něco co s fotbalem nemá a nemůže mít nic společného. Znovu a znovu Vám připomínám nenechte se vyprovokovat, chladná hlava zvítězí.

Sestava: Kouba - Čapek, Šmejkal, Kalifa, Tůma - Kudrlička, Ferenc, Husák, De Gregorio -  Batbaatar, Černý

Střídali: Komar, Vintr

Branky: Černý, Kouba

ŽK: Kalifa, Šmejkal, Čapek

Průběh zápasu: 2. 1:0 Černý, 43. 1:1, 60 1:2, 67. Kouba (pen) 2:2