Praga - ČAFC 0:5 (0:4)

17.05.2014 10:30

V sobotním chladném a podmračeném ránu na naše hřiště zavítal lídr tabulky celek ČAFC. Na podzim jsme sehráli vyrovnané utkání se smolným koncem a tak jsme se těšili na odvetu. Zápas se však proměnil v noční můru. V prvních 15 ti minutách se hrál pěkný vyrovnaný fotbal, který vyvrcholil naší šancí, kdy Kalifa krásně vysunul Šmejkala ale ten bohužel netrefil branku. Následně soupeř první střelou na branku vstřelil gól, když Černému míč nešťastně proklouzl mezi rukavicemi 0:1. Od té chvíle nás soupeř v podstatě k ničemu nepustil. Hrál si svoji hru a po jeho druhé brance kdy ve 21. minutě zvýšil na 0:2 nás jasně přehrával. Když už jsme se pomalu oklepali tak ve 30 minutě soupeř proměnil brejk a zvýšil již na 0:3. Poločas hrůzy zakončila akce v nastavení, kdy jsme inkasovali počtvrté 0:4. Do druhého poločasu jsme si řekli, že ho chceme hrát jako samostatný zápas. Herně byl lepší, nicméně jsme dnes neměli štěstí v koncovce, když už jsme se do ní dostali. Naopak soupeř nám udělil lekci z efektivity a v 63. minutě zvýšil na konečných a musím říci krutých 0:5 a tím ukončil naši sérii bez porážky od 3. 11. 2013, která trvala 9 zápasů. Z porážky se musíme rychle sebrat, protože již v neděli jedeme na Hájích, kde musíme nutně bodovat k udržení šance na třetí místo v letošním ročníku.

Sestava: Černý - Čapek, Kouba, Zábranský, Vintr - Čížovský, Kalifa, Prček, Mathauser - Šmejkal, Batbaatar

Střídali: Uher, De Gregorio