Hostivař - Praga 3:3 (0:2)

13.04.2014 16:30

V nedělním odpoledni jsme nastoupili k prvnímu jarnímu zápasu venku na hřišti celku Hostivaře, který nám na podzim udělil lekci s výsledkem 0:8. V nejsilnější možné sestavě kromě Uhera, ale s navrátilcem Kollárem jsme přežili během prvních dvou minut dva rohy soupeře, abychom ve 3 minutě po dobré přihrávce Čapka na Kalifu proměnili hned první střelu na branku v gól 0:1. A hned v 10 minutě po podobné akci dává Kalifa přesný balón do běhu De Gregoriovi a ten se nemýlí 0:2. Poté začal aktivitu přebírat soupeř. Vytrvalým tlakem se dostával do šancí, které jsme odvraceli jen s vypětím všech sil a i nasazením vlastního zdraví kdy v 16 minutě při vykopávání míče s brankové čáry prošlápl Kollárovi soupeř nárt tak nešťastně, že musel ze zápasu odstoupit. Z rychlosti soupeře pramenili častější fauly a tím i trestné kopy, které přinášeli velké závary a nebezpečí. Po jedné takové akci nás ve 33. minutě zachránilo břevno, ale nakonec jsme s vypětím všech sil poločasové vedení ubránili. Bohužel se Koubovi obnovilo zranění z tréninku a do druhé půle musel do branky Černý. Soupeř od začátku druhé půle ukazoval, že bude chtít utkání zvrátit. Nicméně ve 43. minutě po dlouhém výkopu Černého míč propadl k De Gregoriovi, který chytře přehodil brankáře a zvýšil na 0:3. Soupeře to však nezlomilo naopak ještě přidal na intenzitě a začal nás skutečně přehrávat. Ještě jednou se dokázal prosadit De Gregorio 5 minut nato. Sudí gól neuznal pro sporný ofsajd a nebylo to jeho jediné špatné rozhodnutí. Bohužel jsme v této fázi zápasu nedokázali udržet míč. Z jeho brzké ztráty pramenili narůstající šance soupeře, které dokázal v 60 a 62. minutě proměnit ve dvě slepené branky 2:3. To naši hru poznamenalo. Přestali jsme si věřit a často jen odkopávali balón. Další spornou situaci přinesla 70 minuta, kdy si soupeřův hráč pomohl při zpracování rukou a z následného závaru vyrovnal na 3:3. I přes protesty a upozornění čárového gól uznal. V 73. minutě předvedl výborný zákrok Černý a zachránil nám z tohoto utkání alespoň bod. Bod, který bychom před utkáním jistě brali, ale po vývoji zápasu můžeme cítit zklamání.

Sestava: Kouba - Čapek, Zábranský, Dvořák, Kollár - Husák, Kalifa, Batbaatar, Mathauser - Šmejkal, De Gregorio

Střídali: Čížovský, Marek, Černý, Komar, Vojnovič

Branky: De Gregorio 2x, Kalifa 1x

ŽK: Dvořák, Husák

Průběh zápasu: 3. 0:1 Kalifa, 10. De Gregorio 0:2, 43. De Gregorio 0:3, 60. 1:3, 62. 2:3, 70. 3:3