FC Háje B - Praga 3:2 (1:0)

25.05.2014 14:45

Nedělní odpolední vedro nás přívítalo na hřišti celku z jižního města FC Háje B. Chtěli jsem soupeři vrátit podzimní jednogólovou prohru, ale bohužel naše hra v prvním poločase tomu příliš neodpovídala. V 5.minutě se sice De Gregorio dostal vyložené šance, ale střelu nedokázal umístit do branky. Ještě v 15. minutě nebezpečně zakončoval Šmejkal, ale pak jsme pomalu přenechali iniciativu našemu soupeři, který nás pomalu začal přehrávat. Tlak vyvrcholil podařenou akcí středem hřiště, kterou se dostal do poločasového vedení 1:0. Po přestávce jsme přeci jenom vyrovnali hru. Pěkný průnik Zábranského dobře zakončil Ferenc, ale jen těsně vedle tyče. Naši aktivitu soupeř utlumil druhým gólem kdy v 56. minutě zvýšil na 2:0. Vsadili jsme vše na jednu kartu a stáhli hru jen na 3 obránce. Za zvýšenou aktivitu jsme byli konečně odměněni gólem kdy v 59. minutě snížil Ferenc na 2:1. Gól nás nakopl a hnal za vyrovnáním i přes nepřízeň rozhodčího, který svými nepřesnými výroky přiléval olej do ohně vášní. V 68. minutě jsme se málem dočkali kdy po individuální akci trefuje Černý pouze tyč. Tlak vrcholil a v 78. minutě se Černý již nemýlil a vyrovnal na 2:2. Bohužel jsme ještě ani nevstřebali radost a soupeř se v 80. minutě dostal znovu do vedení 3:2. Smůlu v posledních zápasech korunoval v nastaveném čase Černý kdy podruhé v zápase trefuje pouze tyč. V posledních zápasech proti silnějším soupeřům se ukázalo, že naše netrenování nese ovoce. Pokud soupeře nepřetlačíme silou, nedokážeme ho přehrát kombinací, protože jí prostě nemáme sehranou a zažitou. Časté změny v sestavě také samozřejmně nepřidají. Nicméně se musíme před posledními zápasy zvednout a zabojovat abychom dobře rozehranou sezónu nepokazili. Bez společného trénování to ovšem nepůjde. Na závěr již obligátní díky starším žákům za pomoc bez které bychom se již vůbec neobešli.

Sestava: Kouba - Čapek, Zábranský, Černý, Vintr - Husák, Kalifa, Batbaatar, Čížovský - De Gregorio, Šmejkal

Střídali: Komar, Ferenc, Prček

Branky: Ferenc, Černý

ŽK: Šmejkal, Husák, Kouba

Průběh zápasu: 24. 1:0, 56. 2:0, 59. Ferenc 2:1, 78. Černý 2:2, 80. 3:2