PSK Union - Praga 0:1 (0:0)

09.11.2013 15:00

PSK Union -  Praga 0:1 (0:0)

K předposlednímu zápasu podzimu jsme zavítali na hřiště dosavadního remízového krále celku PSK Union. Opět v improvizované sestavě s poloviny se staršími žáky jsme se nebojácně pustili do soupeře od prvních minut. Z územní převahy jsme vytěžili první roh a po něm v 8. minutě spálil tutovku Šmejkal, když přestřelil z hranice malého vápna. V rychlém sledu mezi 15 a 17. minutou přidal další dva střelecké pokusy bohužel bez gólového efektu. Přišla 23. minuta a s ní další spálená tutovka, když Dvořák z prostoru penalty po rohovém kopu nevměstnal svojí střelu mezi tyče. Soupeř hrozil pouze z ojedinělých brejků. Jeden z nich ve 25. minutě výborným zákrokem zlikvidoval Černý a poprvé se v dnešním zápase vyznamenal. Do konce poločasu pokračovala naše snaha o vstřelení branky, ale bohužel neúspěšně a tak jsme dohráli poločas smírně 0:0. Po přestávce se obraz hry moc nezměnil. Stále jsme měli míč častěji na našich kopačkách, nicméně se nám nedařila finální přihrávka. Až v 51. minutě z hlouby pole Šmejkal přesnou kolmicí mezi stopery vyzval Merfaita ke skórování. Ten zachoval chladnou hlavu a nekompromisně k tyči vstřelil gól 0:1. Soupeř poté zvýšil aktivitu a tvrdost v soubojích a dostával se více do tlaku k čemuž mu pomohlo i nešťastné zranění Kouby v 56. minutě. A v 66. minutě mohlo být ještě hůře, když sudí odpískal za faul na pronikajícího soupeře penaltu. Svým dalším vynikajícím zákrokem ji i následnou dorážku Černý chytil a udržel nás v jednobrankovém vedení. S blížícím se koncem utkání se začal projevovat rozdíl v ročnících mezi soupeři, nicméně jsme obrovskou bojovností a srdcem nadějný výsledek ubránili. Opět musíme poděkovat starším žákům, kteří nám v době naší velké marodky přišli pomoci a svým výkonem se směle vyrovnali soupeři až o tři roky starším. Doufám, že v posledním podzimním kole doma proti Viktorce Štěrboholy potvrdíme naší kvalitu a udržíme kontakt s horním patrem tabulky.

Sestava: Černý - Kollár, Dvořák, Kouba, Vintr - Ferenc, Husák, Charvát, Mathauser - Šmejkal, Merfait

Střídali: Komar

Branky: Merfait