Praga - Zličín 1:0 (1:0)

06.04.2015 14:30

První mistrovský zápas jarní části sézony jsme sehráli na domácím hřišti kam zavítal prozatímní lídr soutěže celek ze Zličína. Hned ve druhé minutě nás mohl soupeř potrestat, ale jeho střela se od břevna odrazila do pole a i následný závar se nám podařilo přečkat bez inkasované branky. V páté minutě jsem se osmělili i my a po hezké kombinaci Kouby s Di Martinem posledně jmenovaný jen těsně minul branku. Poté se poněkud změnilo počasí a hra se změnila v urputný boj. Kudrlička vyřešil několik ošemetných situací a držel naše šance na body z tohoto utkání. V 18. minutě rozhodčí odpustil soupeři žlutou kartu za nevybíravý zákrok na Korgera po kterém musel střídat a nevypadalo to s ním dobře, naštěstí to rozhýbal a mohl zpět do zápasu. Soupeř stále více držel míč a snažil se o kombinaci, která mu však díky naší hře a terénu příliš nevycházela. My jsme spoléhali na brejky. Ve 22. minutě Ferenc ještě neproměnil, ale tři minuty před půli se již nemýlil a chytrou střelou nás dostal do vedení 1:0.  Po přestávce soupeř ještě zvýšil své usílí k vyrovnání, ale Kudrlička svými jistými zákroky stále držel naději na vítězství. v 62. minutě spálil Di Martino obrovskou šanci. Soupeř hrál již na velké riziko a povedlo se mu nás zatlačit a donutit řešit obranné situace i za cenu odkopů. Následně rozhodčí nastavil nevídaných 5 minut, ale i přes výlety soupeřova golmana, který hrál poslední dvě minuty v podstatě stopera se mu vyrovnat nepodařilo. Hned na začátek jara se nám povedl výborný výsledek, ale je nutné zůstat nohami na zemi a dál pracovat na zlepšení hry, prostor pro zlepšení se vždy najde.

Sestava: Kudrlička - Čapek, Korger, Mathauser, Tůma - Merfait - Charvát, Kouba, Ferenc, Komar - Di Martino

Střídali: Slavíček, Kopecký, Pechal

Branky: Ferenc 1x