Praga - Štěrboholy 6:1 (2:1)

01.11.2014 08:45

V šílený čas kdy ješte většina normálních lidí spí jsme nastoupili proti soupeři ze Štěrbohol. Pravděpodobně poprvé v ročníku jako favorit. To a brzký výkop zápasu nám poněkud svazovalo na začátku zápasu nohy. Začátek byl z naší strany nervozní a plný nepřesností i přes to, že již v 8. minutě otevírá skóre po hezké individuální akci Černý 1:0. Soupeř stále statečně vzdoroval a živil šanci na první body. Když ve 14. minutě po nepřehledném závaru v šestnáctce soupeře Černý dorazil na 2:0, myslel jsem, že zápas převezmeme pod naší kontrolu a v klidu ho dovedeme do vítězného konce. Tím spíš, že jsme soupeře začali přehrávat. Bohužel se opět projevila horší koncentrace v začátcích a koncích poločasů a ve 38. minutě soupeř snížil klasicky do šatny 2:1. Po přestávce jsme stále spali a jen díky fantastickému zákroku Kouby soupeř nesrovnal. Pokračoval tuhý boj, který jsme naštěstí zlomili pro sebe v rozmezí 44. a 47 minutě kdy nejprve Černý dovršil hattrick a Kouba z penalty zvýšili na 4:1. To soupeře definitivně zlomilo. Černý nadále těžil z výborných centrů Merfaita kdy v 60. a hned v 63. zvýšil na konečných 6:1. Nerad vyzdvihuji jednotlivce nad tým, protože to je největší díl úspěchu, ale musím říci, že tento zápas Černému opravdu vyšel. Přes některé dílčí problémy jsme potvrdili roli favorita a body tak zaslouženě zůstali doma.

Sestava: Kouba - Čapek, Korger, Sivák, Tůma - Ferenc, Půlpán, Merfait, Čížkovský - Di Martino, Černý

Střídali: Fatnassi, Pechal, Prček, Kudrlička, Přáda

Branky: Černý 5x, Kouba 1

ŽK: Korger, Prček

ČK:

Průběh zápasu: 8. 1:0 Černý, 14. 2:0 Černý, 38. 2:1, 44, Černý 3:1, 47. Kouba 4:1, 60. Černý 5:1, 63. Černý 6:1